Header
horni cast menu

V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na středním východě se však henna už po staletí používá nejen k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla. Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 1-2 týdny. V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako "zkušební verze" nového tetování. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná.
Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Henna se navíc výborně hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla "chytnou" barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt. Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Dost záleží na typu pleti - obecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím lepší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová.
Henna působí jako UV filtr - někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její "negativ" a ten bude vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.
Liší se Henna na vlasy a HENNA na tělo.